Žmonės, turintys ypatingų sugebėjimų, kuriais sunku patikėti

Nuo tada Leslis koncertavo visame pasaulyje. Iš atminties jis gebėdavo sugroti tūkstančius kūrinių. Stebina ir tai, jog vyriškis kalbėti nesugebėdavo, tačiau ir padainuodavo bet kurią girdėtą dainą.

Dvynės, įsimenančios viską savo gyvenime

Dvynės Flo ir Kay Lyman’os yra tiek autistės, tiek savantės. Pasakykite joms datą – nesvarbu ar toji data jau buvo ar dar tik bus – jos pasakys jums, kokia tai savaitės diena. Dvynės taip pat pasižymi autobiografine atmintimi ir gali papasakoti bet kurią detalę iš savo gimtadienio – pavyzdžiui, ką tą dieną valgė, kokiais drabužiais vilkėjo ar ką veikė.

Žmogus, galintis ištverti mirtiną šaltį

Mokslininkai teigia, jog Vimas Hofas jau turėtų būti miręs. Nes šis žmogus basomis kojomis nubėgo pusės maratono distanciją ties Poliariniu Ratu. Taip pat kopė į Everestą apsirengęs šortais, bei nardė po ledu Šiaurės Poliuje.

Šis 58 metų olandas dėl savo antgamtiškų gebėjimų yra pravardžiuojamas „Ledo žmogumi“. Nenuostabu, juk jis geba ištverti net ir žmogui mirtiną šaltį.

Tiesa, Vimas nėra toks ypatingas iš prigimties. Tokį atsparumą šalčiui jis išsiugdė kontroliuodamas savo fiziologines reakcijas daugeliui žmonių nesuvokiamu būdu.

Kartą žiemą jis pajuto neapsakomai stiprų jausmą iš vidaus, kuris jo tiesiog reikalavo įbristi į vandenį. Vimas ėmė treniruotis – bėgioti per sniegą basomis, kopti į kalnus be specialios aprangos, praustis po vis šaltesniu vandeniu. Normali kūno temperatūra buvo išlaikoma tik valios dėka – olandas vis labiau išmoko susikaupti taip, kad galėtų ignoruoti išorinius dirgiklius.