Žmonės, turintys neįtikėtinų sugebėjimų, kuriais sunku patikėti

Kiekvienas žmogus unikalus. Ir kiekvienas mūsų turime tam tikrų sugebėjimų, kuriais galime pasigirti – vieni mūsų gerai dainuoja, kiti šoka, dar kiti kieti fizikai ar matematikai, kiti puikūs dizaineriai ir panašiai. Žinoma, tai ir išmokstami gebėjimai, kurių galime išmokti pasirinkę tam tikras profesijas universitetuose ar pradėti mokytis jau vidurinėse. Tačiau pasitaiko žmonių, pasižyminčių antgamtiniais gebėjimais, kurių mus niekur neišmokys. Šios neįtikėtinos savybės užkoduotos žmonių genuose.

Benas Underwoodas – Tikrasis Betmenas

Klausiate, kodėl „Betmenas“? – Tuojau sužinosite šio jaunuolio istoriją.

Tai amerikietis Benas Underwoodas. Iš pirmo žvilgsnio jis atrodo kaip paprastas jaunuolis, tačiau, iš tiesų tai aklas berniukas, kuriam akys buvo pašalintos dar ankstyvoje vaikystėje, kadangi jis sirgo onkologine liga.

Nepaisant to, vaikinas žaisdavo krepšinį, važinėdavo riedučiais, plaukiojo, net laipiojo į medžius. Žodžiu, gyveno visiškai normalų paauglio gyvenimą.

Klausiate, kaip jam tai pavyko? Ogi todėl, jog vaikinas viską matė kaip šikšnosparnis. Benas išmoko judėti naudojantis echolokacija.

Echolokacija – aktyvios akustinės lokacijos (nuotolio iki objekto ir arba greičio nustatymo) būdas, kai siunčiami garso pliūpsniai, kurie atsispindi nuo įvairių objektų ir aidu grįžta atgal. Pagal trukmę tarp pliūpsnio pasiuntimo ir jo aido grįžimo sužinomas atstumas iki objekto, pagal pliūpsnio dažnio pokyčius (Doplerio efektas) – objekto judėjimo greitis.

Vienu metu Benas buvo labai garsus – kalbėdavo per radiją, rodėsi tv laidose, skaitė paskaitas akliesiems. Deja, specialistai nebe galėjo vaikino išgelbėti nuo vėžio ir jaunuolis mirė būdamas 16-os metų.

Stephen Wiltshire – žmogus, galintis nesunkiai nupiešti visą miestą iš atminties

(Nuotraukoje Stivenas piešia Hiustoną)

Vos žvilgtelėjęs į miestą, Stivenas geba nesunkiai nupiešti jį iš atminties, o piešinys prilygs tiksliai originalo kopijai. Sunku patikėti, bet jis tiksliai nupieš visus pastatus, nesupainios arkų, langų ar net gėlių vazonų vietų.

(Nuotraukoje Stivenas piešia Niujorką)

Vaikinas piešia nuo mažumės. Kaip pasakoja pats, jis mėgdavo keliauti po pasaulį, o paskui ant popieriaus lapo nupiešti tai, ką matė. Kaip jau matėte nuotraukose aukščiau, Stivenas piešė ne bet kokius mažus miestus, kuriose ne tiek daug architektūros, bet tokius didmiesčius, kaip Hiustoną ar Niujorką. Visa paslaptis slypi ligoje. Stivenas serga autizmu – jo atveju atskiros smegenų sritys negali komunikuoti tarpusavyje, todėl dovanoja šeimininkui neregėtų kitokių talentų. Dėl šios priežasties, žvelgdamas į miesto panoramą, menininkas, mato daugybę detalių.

(Nuotraukoje Stivenas piešia Meksiką)

Kad lengviau suvoktumėte, kaip viskas vyksta ir patikėtumėte šio vyriškio talentu, pažiūrėkite vaizdo įrašą, kuriame Stivenas piešia Meksiką.

Leslie Lemke – žmogus, kuris kartą išgirdęs kūrinį, galėdavo jį pagroti iš atminties

Lelie Lemke gimė neregiu. Ir jo žodinis intelektas buvo įvertintas tik 58 balais. Tačiau, kartą, kai jo šeima žiūrėjo filmą, kuriame nuskambėjo Čaikovskio koncertas pianinui, atsiskleidė 16-mečio jaunuolio talentas. Po kelių valandų motiną pažadino iš kito kambario sklindanti muzika. Moteris suprato, jog groja jos sūnus.

Nuo tada Leslis koncertavo visame pasaulyje. Iš atminties jis gebėdavo sugroti tūkstančius kūrinių. Stebina ir tai, jog vyriškis kalbėti nesugebėdavo, tačiau ir padainuodavo bet kurią girdėtą dainą.

Dvynės, įsimenančios viską savo gyvenime

Dvynės Flo ir Kay Lyman’os yra tiek autistės, tiek savantės. Pasakykite joms datą – nesvarbu ar toji data jau buvo ar dar tik bus – jos pasakys jums, kokia tai savaitės diena. Dvynės taip pat pasižymi autobiografine atmintimi ir gali papasakoti bet kurią detalę iš savo gimtadienio – pavyzdžiui, ką tą dieną valgė, kokiais drabužiais vilkėjo ar ką veikė.