Žmonės, kurie susispaudę gyvena šioje saloje atrodo keistai, bet tam turi svarią priežastį

Toli Arfikoje yra vienas didelis Viktorijos ežeras. Šiame ežere yra mažytė sala pavadinimu Mingo, apie kurią ir norime Jums papasakoti. Šioje saloje gyvena 131 žmogus ir patikėkit tai didelis skaičius tokiai mažai salytei. Tam, kad visi žmonės sutilptų, jie gyvena tiesiog mažytėse lūšnelėse.

Ši sala sukūrė didelį konfliktą tarp Ugandos ir Kenijos valstybių. Jos niekaip negali jos pasidalinti. Tačiau ir patys vietiniai nenori įsileisti kitų gyventojų, o tiesiog užsiima žvejyba ir gyvena pagal savo įstatymus.

Iki 1991-ųjų metų, šioje saloje absoliučiai nebuvo nei vieno gyventojo. Sklandė kalbos, kad šioje saloje yra apsigyvenusios piktosios dvasios, todėl du žvejai Dorje Kibebe it Dalmas Tembo davė 300 kilogramų žuvies senam raganiui, kad šis panaikintų piktąją dvasią. Tik tada žvejai atsikėlė į salą ir pradėjo gyventi joje.

Vėliau apie 60 žmonių iš Kenijos, Ugandos ir Tanzanijos, prisijungė prie jų. Žmones čia traukė tai, kad galima pagauti daug žuvies ir yra atskirti salos įstatymai. Kibebe ir Tembo buvo išrinkti salos senatoriais, o 2009-aisiais žmonių skaičius pasiekė 131. Nuo tada nuspręsta nieko neįsileisti į salą.

Salos gyventojai žvejodami uždirba maždaug 200 dolerių per savaitę. Kaimyninėse Afrikos šalyse, žmonės tiek gauna už 2,5 mėnesio.

Uganda ir Kenija ne kartą bandė susitarti dėl šios salos, tačiau taip ir nieko nepavyko.