Žinomi prekės ženklai, kurie užsienyje vadinami kitaip

Žmonės, kurie mėgsta daug keliauti, turbūt pastebėjo, kad tie patys daiktai užsienyje turi kitą pavadinimą. Axe dezodorantai Jungtinėje Karalystėje turi vardą Lynx, Australijos Burger King pavadintas Hungry Jack’s, o Rexona JAV pavadinta Degree.

Twix

Twix lazdelės turbūt žinomos visame pasaulyje, tačiau saldumyno gimtinėje Jungtinėje Karalystėje jis vadinamas kitaip. Šokoladas buvo sukurtas 1967 ir pavadintas Raider.

Greitu metu jis tapo populiarus ne tik JK, bet ir visoje Europoje. Visgi kai sėkmė sukosi jau ir į JAV rinką, buvo sužinota, kad Raider vardas ten jau užpatentuotas.

Gamintojai greitai sugalvojo vardą, kurį mes puikiai žinom – Twix. Greitai Europos parduotuvėse vietoj Raider batonėlių atsidūrė Twix, tiesa šokoladas su Raider pavadinimu vis dar pardavinėjamas Jungtinėje Karalystėje.

Blend-a-med

Daugelis būsite nustebinti, tačiau visame pasaulyje beveik niekas nežino pavadinimo Blend-a-med. Šis vardas pažįstamas tik Rytų Europos šalims ir Vokietijai. Likęs pasaulis šį produktą žino kaip Oral-B arba Crest.

Pirma pasta 1951 metais pasirodė Vokietijoje ir buvo pavadinta Blend-a-med. 1987 metais šią kompaniją nusipirko Procter & Gamble. JAV ši pasta buvo pradėta pardavinėti pavadinimu Crest ir yra viena populiariausių iki šių laikų.

Crest vardas susilaukė tarptautinio pripažinimo, taigi senasis vardas liko tik gimtojoje Vokietijoje ir keletoje kitų šalių kur šis žodis kelia negatyvius dalykus.

Dar kitose šalyse ši pasta pardavinėjama Oral-B vardu.