Žinomas futuristas pateikė prognozę, kaip pasaulis pasikeis iki 2099

Žmonės dažnai bando spėlioti, kaip atrodys gyvenimas ateityje. Šia tema buvo parašyta tūkstančiai knygų ir sukurta šimtai filmų.

Tačiau futuristas ir Google darbuotojas Ray Kurzweil ne tik pasako kas bus ateityje, bet ir nusako tikslią datą. Šis vyras labai žinomas, dėl savo ateities prognozių. Pasitvirtino net 86% jo spėjimų!

Iš 147 prognozių 115 pasitvirtino, o 29 buvo iš dalies teisingos.  Taigi ką Kurzweil prognozuoja šiame šimtmetyje?

2019 metais žmonija nugalės daugelį ligų, kurios sukelia žmonių mirtį išsivysčiusiose šalyse, o žmonių senėjimo amžius bus aukštesnis.

2020. Kompiuteriai toliau mažės ir visiškai praras savo įprastą išvaizdą. Jie bus siuvami net ir į drabužius. Šiais metai taip pat atsiras reali pasaulio vyriausybė.

Nano technologijų pagalba, žmonių kūnai bus modernizuojami. Futuristas taip pat spėja, kad 2020 metais bus aktyviai pradėtos naudoti audio reklamos ir bus girdimos kiekvienam individualiai.

2025. Beveik visos transporto priemonės bus valdomos dirbtinio intelekto. Be to atsiras technologijos, kurios leis visapusiškai ištirti žmogaus smegenis.

2027. Šiais metais atsiras galimybė kompiuterizuoti žmogaus smegenis, o dešimtmečio pabaigoje atsiras dirbtinis intelektas, kuris bus panašus į žmogaus.

2029. Robotas su dirbtiniu intelektu įveiks testus ir įrodys, kad gali galvoti kaip žmogus. Virtuali realybė pasieks savo viršūnę ir taps neatsiejama žmonijos dalis.

Nanotechnologijos tiesiog klestės. Jos bus įtrauktos į mediciną ir ekonomiką, o tai labai pakeis kasdienį mūsų gyvenimą. Jų pagalba netgi bus sukurti nauji maisto produktai.

2030-ieji. Bus sukurta tokia virtuali realybė, kuri atpažins netgi jūsų jausmus. Galėsite tiesiai į internetą paskelbti, kaip tuo metu jaučiatės.

Interneto ryšiu, žmonės galės bendrauti telepatiškai.

2040-ieji. Šiame dešimtmetyje robotai taps įprastas dalykas. Vos už 1000 dolerių galėsite įsigyti prietaisą, kuris bus daug protingesnis už Jus. Kurzweil nemano, kad robotai galėtų sunaikinti žmoniją, nes iš esmės jie ir žmonės bus labai panašūs.

2045-2099. Visa planeta virs į didelį superkompiuterį. Tie kurie norės gyventi taip kaip dabar, jiems bus sukurtos specialios vietos. Žmonės jau neapsiribos tik šviesos greičiu ir sužinosime daug apie kitas planetas. Tada ir prasidės didieji kosmoso tyrinėjimai.