Visko bijantis indėnas

Brazilijoje, Amazonės džiunglėse, gyvena žmogus, kurio visas gyvenimas yra kaip kraupiausias postapokaliptinis filmas.

Šis asmuo – indėnas, kurį mokslininkai laiko paskutiniu išlikusiu genties, taip ir neužmezgusios kontakto su Vakarų pasauliu, nariu. Pirmą kartą apie jo egzistavimą imta kalbėti 1996 m., kuomet miško kirtėjai ėmė pasakoti, kad miške gyvena vienišas indėnas. Atvykę specialistai, kurie specializuojasi bendravime būtent su tokiomis gentimis, greitai rado įrodymų, kad jis iš tikrųjų egzistuoja. Jie rado jo namus: greitai suręstą trobelę su palmių stogu, kurios viduje žemėje buvo iškasta stačiakampė duobė. Kokiu tikslu – neaišku.

Mokslininkai greitai suprato, kad indėnas nuo jų bėga. Jis negrįžo į namus, bet po kiek laiko buvo rasta panaši greitai suręsta trobelė su tokia pat duobe. O vėliau – dar kartą. Atrodo, kad kai tik jis pastebėdavo, kad Vakarų pasaulio žmonės prie jo artinasi, jis apleisdavo namus ir bėgdavo. Viskas, ką sugebėjo nustatyti mokslininkai – kad jis greičiausiai nėra jokios žinomos indėnų genties atstovas. Jokia žinoma gentis nekasa savo namuose duobių – maždaug pusantro metro gylio, stačiakampių, visiškai neaišku kokiu tikslu kasamų.

Po kiek laiko žmogus buvo rastas, tačiau taikaus kontakto su juo užmegzti nepavyko. Jis, maždaug 35 metų amžiaus, tiesiog ėmė šaudyti iš lanko į besiartinančius žmones, o tada pabėgo. Dar pora susitikimų baigėsi panašiai. Tačiau mokslininkai rado ir dar vieną svarbų radinį – iškirstą miško plotą, o jame – keliolika su žemėmis sulygintų trobelių. Trobelių nuolaužuose buvo galima matyti, kad jose buvo iškastos tokios pačios duobės.

1988 m. Brazilijos konstitucija suteikė daug teisių gentims: joje įtvirtinta, kad gentys turi teisę į savo tradicines teritorijas. Tai buvo labai neparanku miškakirčiams, kertantiems Amazonės miškus dėl medienos. Tai reiškė, kad jie kartais imdavosi žiaurių priemonių prieš tuos, kas jiems pasimaišydavo. Keli mėnesiai prieš šios istorijos pradžią buvo užmegztas taikus kontaktas su kita gentimi, iki tol gyvenusia izoliuotai. Jos vadas papasakojo, kad prieš tai atėję medkirčiai su benzopjūklais ir ginklais dalį genties narių tiesiog išžudė, kitus privertė trauktis. Tad tikėtina, kad vienišo indėno gentis sulaukė tokio pat likimo ir jis, vienintelis likęs gyvas, todėl taip bijo baltųjų žmonių.

Įsivaizduokite: jūs ramiai gyvenate su savo gentimi kažkur miško gilumoje šimtus metų, kol vieną dieną pasirodo ginkluoti atvykėliai su nematytomis technologijomis, nusiteikę priešiškai. Jie visus išžudo, liekate vienas gyvas ir žinote, kad visą likusį gyvenimą praleisite bėgdamas nuo patys neįsivaizduojate ko. Argi ne scenarijus apokaliptiniam filmui?

Visas tekstas paimtas iš Šiandien Sužinojau facebook’o.