Vieno nužudymo istorija 1973-ais, kurią fotografas užfiksavo per visišką atsitiktinumą

Šios nuotraukos paliko didelę žymą visoje fotografijos istorijoje. Jų autorius buvo apdovanotas vienu prestižiškiausių apdovanojimų – Pulicerio premija. Norime papasakoti Jums trumpą istoriją, apie šias nuotraukas, kurios buvo padarytos per atsitiktinumą.

Anthony K. Roberts 1973-ais metais nusifilmavo keliuose filmuose, tačiau režisieriai jame nepastebėjo išskirtinio talento, todėl vyras nusprendė išbandyti save kitur. Tam, kad pragyventų, vyras pradėjo verstis fotografija. Kartą jam gyvenimas suteikė šansą ir jis juo puikiai pasinaudojo.

Anthony, kaip ir įprastai vaikščiojo su fotoaparatu, kai prekybos centro aikštelėje išgirdo moters verksmą. Prieš save išvydo siaubingą sceną: vyras pačiupo moterį, tėškė ją ant žemės ir pradėjo mušti. Anthony nepasimetė ir pradėjo fotografuoti žiaurų užpuolimą. Prieš tai jis perspėjo užpuoliką, tačiau jis nekreipė į tai dėmesio.

Išgirdus moters šaukimą, prisistatė ir daugiau žiūrovų, tarp jų ir prekybos centro apsauginis. Ginkluotas apsauginas įsakė vyrui paleisti moterį, tačiau šis jo nesiklausė. Tada apsauginis priėmė lemtingą sprendimą – nušauti vyrą. Vėliau Anthony paviešino šias nuotraukas, kurias pavadino “Fatališka Holivudo drama“. 1974-ais jis gavo Pulicerio premiją.

Visiškai atsitiktinai Anthony sugebėjo užfiksuoti istoriją nuo pradžios iki pabaigos, o vėliau šios nuotraukos pakeitė jo gyvenimą. Los Angeles Times nupirko iš jo nuotraukas, o už gautus pinigus vyras atsidarė fotostudiją. Daugiau vyrui nebereikėjo prasimanyti pinigų, nes klientų jam tikrai netrūko.

Po šio įvykio jis surengė daugybę fotosesijų, kuriose dalyvavo žinomi žmonės. Kas nutiko stovėjimo aikštelėje 1973-ųjų vasarą? Ekspertai spėja, kad užpuolikas norėjo pagrobti moterį, tačiau liko nušautas.

Šių nuotraukų autorius pragyveno 65 metus, tačiau vienas įvykis pakeitė jo visą gyvenimą.

Taip pat norime papasakoti apie vieno mėgėjo fotografo gyvenimo istoriją, kurią jis sugebėjo užfiksuoti nuotraukose

Jamie Livingston – paprastas vaikinas iš Niujorko, apie kurį mes nieko nežinotume, jeigu ne jo neįprastas pomėgis. Aštuonioliką metų jis fotografavo savo gyvenimą. Ir nors jo ilgą laiką jau nebėra tarp mūsų, yra likę 6000 nuotraukų. Jose galima matyti linksmą ir nerūpestingą vyenimą, bei kovą su mirtina liga. Štai 50 iš jų.

Kovo 31, 1979. Pirmoji jo projekto nuotrauka. Jų jis padarė per 6000.

Gegužės 27, 1979. Jamie su savo koledžo draugais.