Tikrosios priežastys, kodėl žmonės senose nuotraukose nesišypso

Tikrai kiekvienas esame matę įvairių senų nuotraukų, kuriose įamžinti žmonės pozuoavo labai rimtais, kartais rūsčiais ir netgi bauginančiais veidais. Ir viskas nėra dėl to, kad buvo tokia mada ar kad žmonės tais laikais apskritai nesišypsojo.

O gi visa esmė ta, kad prieš šimtą metų nuotraukas darė išskirtinai tik profesionalūs fotografai, kurių buvo labai nedaug. Apskritai, praeito šimtmečio pradžioje, fotografuotis buvo didelė prabanga bei daug pastangų reikalaujantis procesas. Tam, kad nuotraukos būtų geriausio ryškumo ir kokybės, tekdavo pozuoti ilgiau nei minutę nejudant. Pripažinkime, išlaikyti plačią šypseną tokiam laikui ir nejudėti būtų tikras iššūkis… 

Net patys turtingiausi žmonės galėjo nusifotografuoti tik keletą kartų gyvenime, nes šis malonumas buvo neįtikėtinai brangus. Būtent todėl į nuotraukos darymo procesą visi žiūrėjo labai rimtai, todėl visa santūri atmosfera atsispindėdavo ir nuotraukose. 

Dar viena priežastis, kodėl to meto nuotraukose mes nematome šypsenų, yra ta, kad dauguma žmonių turėjo labai blogus, sugedusius dantis. Mums šiais laikais tai yra svetima, nes beveik kiekvienas prižiūrime savo dantis ir turime gražias baltas šypsenas. Tais laikais higiena nebuvo tokiame lygyje kaip dabar, o dantų problemas visi spręsdavo tiesiog juos išraunant. Štai todėl daug to meto šypsenų buvo su supuvusiais dantimis arba visai be jų.