Tikrosios daiktų funkcijos, kurių mes nežinojome, nors dažnai naudojamės šiais daiktais

Daugelį čia esančių daiktų jeigu nenaudojame kiekvieną dieną, tai tikrai su jais susiduriame dažnai. Absurdiškiausia tai, kad mes šiais daiktais naudojamės nevisai taisyklingai. Tikrosios šių daiktų funkcijos mes paprasčiausiai nežinojome ir tiek. Bet dabar sužinosime!

Arbata

Kai arbata pasiekė Europą, ji iš pradžių buvo laikoma vaistu ir net dažnai skiriama podagros atvejais. Mat vienas daktaras skelbdavo, kad arbata gali pagelbėti tiems, kurie „viena koja grabe“. Buvo rekomenduojama išgerti po 50 puodelių arbatos per dieną. Nemažai žmonių tikėjo, jog tokia skelbiama reklama galėjo būti apmokama iš Rytų Indijos kompanijos piniginių.

Brailio raštas

Tai buvo speciali karinė sistema, kuri leido užšifruoti žinutes ir perskaityti jas naktį, kur nėra šviesos. Tai buvo itin svarbu, nes bet kokia šviesa galėdavo patraukti priešo dėmesį. Ši „nakties abėcėlė“ sukurta 1808-aisiais Prancūzijos kariuomenės kapitono Charleso Barbiero.

M&M saldainiai

Dabar šiuos saldainius galima rasti rasti kone kiekvienam kioske ar parduotuvėje. Bet tik retas žino, kur šie saldainiai buvo naudojami anksčiau. Pamenate reklamą „Tirpsta burnoje, bet ne tarp pirštų“? Iš tiesų, paprastas šokoladas labai tirpdavo saulėje, šie saldainiukai ne. Jie buvo sukurti JAV kariuomenei – Antrojo Pasaulinio karo metu. O viešoje prekyboje pasirodė tik penktojo dešimtmečio pabaigoje.

Viagra

Viagrą kompanija „Pfizer“ kūrė kaip vaistą nuo širdies ligų, bet šis vaistas tapo populiariu erekcijos sutrikimams įveikti.

Lietsargis

Lietsargis visų pirma buvo skirtas apsisaugoti ne nuo lietaus, bet nuo saulės spindulių. Iš pradžių skėtis buvo tik aksesuaru moterims ir pagal tiesioginę paskirtį jo beveik nenaudojo. XVII amžiuje skėčiams buvo ieškoma lengvesnių, patvaresnių medžiagų. Buvo bandyta pritaikyti kupolinio sijono formų idėjos. Anglas Benas Džonsonas prietaisą, panašų į skėtį, mini 1616 metais parašytame eilėraštyje.

1708 m. išleistame angliškame žodyne pirmąkart paaiškinamas terminas „skėtis“ – prietaisas, kuriuo moterys apsisaugo nuo lietaus. Angliškas (bei daugelio kitų Europos kalbų) lietsargio pavadinimas „umbrella“ kilo iš lotyniško žodžio „umbra“, reiškiančio šešėlį.

Tik 1750-aisiais skėtis buvo pirmąkart išskleistas per lietų – tą padarė Jonas Hanway.

Gobtuvas (kapišonas)

Įvairios šalys visame pasaulyje kaip garderobo dalį yra naudojusios gobtuvą. Vis dėlto, už šios aprangos detalės išgarsėjimą ir išpopuliarinimą labiausiai turėtume būti dėkingi Mažųjų Kapučinų vienuoliams. Tiesą sakant, iš čia ir kilo ordino pavadinimas: prancūziškai „capuchon“ reiškia „gobtuvą“. Kapučinų vienuoliai naudojo gobtuvus tam, kad paslėptų savo veidus – simboline prasme tai reiškė apostazę ir nematomumą.

Padėkliukas alui

Kas retkarčiais apsilanko bare, tikrai susidūrė su dažniausiai kartoniniais padėkliukais alui. Įprastai mes juos pasidedame po alaus bokalu. Tačiau, jeigu taip būtume padarę tada, kai šis daiktas buvo tik išrastas, į Jus pažiūrėtų kaip į didžiausią kvailį, nes šie „padėkliukai“ buvo išrasti ir pradėti naudoti Vokietijoje, kur jų tikslas buvo apsaugoti, kad į atvirame ore geriamą alų nepriskristų vabzdžių.