Talentingas fotografas pradingo Kinijoje, o čia jo 24 nuotraukos, kurių Kinija nenori Jums rodyti

Lu Guang nuotraukos atskleidė Kinijos pusę, apie kurią valdžia net nenori girdėti: narkomanai, ŽIV nešiotojai, aplinkosaugos problemos ir t.t. Deja, bet daugybės konkursų laureatas šį kartą atsidūrė pačiame istorijos centre. Jo žmona Xu Xiaoli pranešė, kad apie vyrą negirdėjo jokių žinių jau nuo Lapkričio 3 dienos.

Spalio 23 dieną Guang skrido į Urumčį, kur planavo sudalyvauti keliose fotografijų parodose. Vėliau jis turėjo skristi į Sičuaną ir susitikti su draugu, kuris organizavo labdaros renginį. Deja, bet Chun niekaip negalėjo susisiekti su Lu Guang.

Kai p. Chen susisiekė su fotografo žmona, ji neturėjo jokių žinių apie jį. Moteris nusprendė susisiekti su asmeniu, kuris turėjo pasitikti jos vyrą Urumčio mieste. Jai tebuvo pasakyta, kad jos vyrą pasiėmė nacionalinis saugumas. Vėliau tai patvirtino ir vietos pareigūnai.

Remiantis BBC, Urumčio miestas tapo žinomas dėl savo saugumo kontrolės ir policijos veiklos. Vyriausybė labai sunkiai priima kritiką, jeigu asmenys parodo jiems nepatinkančią tiesą.

“Realybė yra tokia, kad Kinijoje tu nežinai, kad papulsi į bėdą, nes čia vyrauja nerašytos taisyklės“ – fotografas sakė savo paskutiniame interviu.

Fotografas 2004-ais metais laimėjo “World Press Photo“ konkursą, kai parodė “AIDS kaimus“. Ten buvo daugiau nei 600 žmonių užsikrėtę ŽIV.