Štai kodėl Sovietų Sajungoje buvo statoma tiek daug devynaukščių

Turbūt daugelis žinote situaciją, kai prabundi vidury nakties ir negali niekaip užmigti. Tuo metu pačios įvairiausios mintys lenda į galvą, o kartais ir klausimai, į kuriuos nori sužinoti atsakymus.

Šiandien norime atsakyti į klausimą, kuris sudomino ne vieną internautą: kodėl yra tiek daug devynaukščių namų? Galų galiausiai, juk gali statyti dešimties aukštų – gražus apvalus skaičius. Šiek tiek pasidomėję, norime atsakyti į šį žmones kankinantį klausimą.

Pradžiome pakalbėkime apie mažesnius namus – penkiaaukščius. Čia yra viskas paprasta. Pagal visus reikalavimus, namams aukštesniems už 15 metrų arba kitaip tariant penkių aukštų, privalomas dalykas yra liftas. Taigi jie taupė visaip, kaip sugebėjo.

Žinoma, taupymu galima paaiškinti ir devynaukščius namus, kurie dygo Sovietų Sajungoje. Namai, kurie aukštesni nei 28 metrų, turėjo būti aprūpinti priešgaisriniais laiptais su atviru balkonu. Būtent tai labai iškelia statybų kainą ir tai apsimokėjo tik 14-18 aukštų namuose.

Be viso to, devynaukščiuose namuose buvo privalomi du liftai. Taip pat dujinės viryklės buvo leidžiamos naudoti tik pastatuose iki devynių aukštų.

Žinoma galima apeiti sistemą: būtina įrengti greitaeigį liftą ir visą priešgaisrinę sistemą.

Dar vienas dalykas, kuris paaiškina devynaukščių statybą, yra tai, kad gaisrininkų automobilių kopėčios siekdavo 28 metrus. Būtent tiek užtenka, kad pasiekti viršutinį aukštą.

Žinoma galima rasti ir kitokių nei devynaukščiai ar penkiaaukščiai, bet dažniau tai būdavo tik išimtis.