Šokiruojantys faktai apie moterų sveikatą, grožį ir higieną praeityje

Nors apie higieną pradėta šnekėti dar senovės Egipte, ji tinkama atsirado tik prieš maždaug 150 metų. Prieš tai už gražių drabužių slėpdavosi dideli higienos trūkumai ir įvairios gudrybės bandant ją pagerinti.

Iklotai

Per mensturacijas moterys naudodavo savadarbius iklotus. Dažnai tai būdavo seni drabužiai ar skudurai į kuriuos buvo įvyniojamos samanos.

Kad atsikratyti strazdanų buvo naudojama siera. Taip, taip, su siera jos tapdavo mažiau matomos. Žinoma, su sieros naudojimu prastėdavo ir sveikata.

Karšta vonia

Europiečiai buvo mažai girdėję apie tokius dalykus kaip vandens procedūros. Buvo netgi įsitikinimas, kad žmogui reikia praustis du kartus per gyvenimas: tik gimus ir prieš vestuves. Buvo įsitikinimas, kad vanduo gali sukelti įvairias infekcijas. Moterys ypač bijodavo plauti savo intymias vietas, nes galvojo, kad tai skatina nevaisingumą.

Praustis nepatarė net gydytojai. Buvo manoma, kad žmogui reikia plauti tik rankas ir burną, o likusios kūno dalys, ypač veidas, neturėtų būti prausiami dėl infkecijų.

Arčiau XX-ojo amžiaus, kai kurie jau pradėjo naudotis voniomis, tiesa su tam tikromis išlygomis: pirmiausiai prausiasi jauniausi šeimos nariai, tada vyresni. Visi prausdavosi tame pačiame vandenyje, jo nekeičiant.