Neįtikėtinos būtybės, kurias žmonija sugebėjo rasti po ledu

Mūsų planetos ledynai turi daugybę paslapčių, todėl tiek daug žmonių imasi jų tyrinėti ir atskleidžia įdomias istorijas apie juos.

Milžiniškas virusas

Rusų ir prancūzų mokslininkams pavyko atgaivinti 30 tūkst. metų senumo gigantišką virusą, kurį jie rado amžino įšalo žemėje Sibire (Rusija). Jų teigimu, toks virusas mokslo pasauliui nebuvo žinomas. Tyrėjai perspėja, kad dėl pasaulinio atšilimo tokių virusų gali būti atrasta ir daugiau.

Anot viruso atradėjų, šis jų atradimas gali byloti, jog virusų esama gerokai įvairesnių nei buvo manoma iki šiol. Baiminamasi, kad senoviniai virusai gali paveikti ir žmonių sveikatą.

Ledinė mergaitė

Šiose nuotraukose yra ne mergaitė gydoma daktarų, o mumija. Ši mumija yra 15 metų amžiaus merginos kuri jau mirusi 500 metų. Jos kūnas buvo rastas 1999 metais Argentine-Peruvian ekspedicijos metu. Mergina buvo pavadinta „La doncella“. Pasak Inkų civilizacijos užrašų, mergina buvo išrinkta gyventi su dievais. Tačiau iš tikro ji buvo paaukota Inkų dievams. Inkų civilizacija egzistavo Pietų Amerikoje nuo 1437 m. iki 1572 m.

Suledėjęs merginos kūnas buvo rastas 1999 metais 6,6 kilometrų aukštyje Ljuljailjako kalne, Argentinos ir Čilės pasienyje. Tai ketvirtas pagal dydį ir antras pagal aukštį veikiantis ugnikalnis pasaulyje. Be to, tai 6 pagal aukštį Vakarų pusrutulio kalnas. Mumija buvo rasta lede, tad mokslininkams prireikė laiko kol pavyko ją išlaisvinti nepažeidžiant jos.

Ši mumija yra kol kas geriausiai išsilaikiusi mumija pasaulyje. Jos vidaus organai visiškai nepažeisti, veidas ir oda išlikę beveik tokie pat, kaip ir buvo, širdyje ir plaučiuose vis dar išsilaikęs kraujas. Mergelę nuo ardančio laiko poveikio apsaugojo šaltis ir sausas oras.

Ši mumija buvo rasta Altajaus kraše ir manoma, kad ji ten gulėjo jau nuo 5 amžiaus prieš Kristų.

Berniuko mumija

Šis berniuko kūnas buvo rastas Grenlandijoje ir manoma, kad ten jį paliko jo šeima. Tyrinėtojai spėja, kad  šis berniukas turėjo Dauno sindromą, todėl ir buvo paliktas.

Ledinis žmogus Alpėse

1991-ais metais viena pora iš Vokietijos vaikščiojo Alpėse, kai pamatė šį radinį, kuriam jau 5300 metų.

Mergina iš Andų kalnynų