Moterų higiena praeityje, kuri dabar kelia šiurpą

Plačiai žinoma, kad labai nehigieniškomis sąlygomis gyveno viduramžio žmonės. Tačiau nedaugelis suvokia kokios higienos problemos buvo ir vėliau, pavyzdžiui Rokoko epochos metu XIX amžiuje.

To meto žmonės tikrai neturėjo tokių gerų sąlygų kaip mes. Sunku net įsivaizduoti su kiek higienos problemų susidurdavo žmonės… Prieš 150-200 metų buvo labai sunku susidoroti su prakaito kvapu, o moterys dėl blogo kvapo dažnai plaudavo savo intymias vietas, kas neretai sukeldavo nevaisingumą.

Mums karšta vonia atrodo įprastas dalykas, tačiau praėjusių amžių moterims, šis malonumas net nesvajotas buvo…

Europiečiai nenoriai eidavo praustis, nes buvo manyta, kad tai susilpnins jų organizmą.

Buvo tikėta, kad dažnas prausimasis sukels didelių bėdų ir darys žalą sveikatai.

Gydytojai visaip bandė žmones įtikinti, kad praustis nėra nieko blogo ir pasimaudžius 5-6 kartus, prie to galima priprasti.

Dar ankstesniais laikais, net ir monarchai visą kūną prausė tik kelis kartus per visą gyvenimą. XV amžiuje, Ispanijos karalienė Isabella pripažino, kad ji prausėsi tik du kartus: tada kai gimė ir dieną prieš savo vestuves. Liudvikui XIV gydytojai liepė plaukioti, bet jis labai išsigando ir atsisakė tą daryti.

Iki XVIII amžiaus, žmonės prausdavo tik rankas ir aplink burną. Viso veido nedrįsdavo plauti, nes galvodavo, kad nuo vandens galima apakti.