Labai keisti dalykai, kuriuos naudojo mūsų protėviai

XVIII ir XIX amžiuje buvo prikurta labai daug dalykų, kurių verte mes dabar labai abejojame… O į kai kuriuos žiūrint net ima juokas, negi juos rimtai žmonės naudojo? Pažvelkime į praeities daiktus, kurie taip ir liko istorijoje… 🙂

Prietaisas sukurtas apsaugoti berniukus nuo nuodėmės

Šis daiktas buvo naudojamas XVIII ir XIX amžiuose.

Platforma

Šis daiktas buvo sukurtas tam, kad apsaugoti savo batus nuo nešvarumų per blogą orą…

Rinkinys kovai prieš vampyrus

Tai buvo išrasta Šiaurės Amerikoje XIX amžiaus pradžioje, o rinkinį sudarė: biblija, ietis, sidabrinės kulkos, kryžiai, česnakas ir šventintas vanduo.

Ausų „krapštukai“

Šie daiktai buvo sukurti tam, kad žmonės galėtų išsivalyti ausis. Dažniausiai buvo gaminami iš sidabro arba bronzos.

Dėžutė su medumi

Anksčiau į dėžutę būdavo įdedamas medus ir tai buvo kaip masalas blusoms.

Kailis kaip blusų masalas

Taip pat buvo naudojamas kailis, kaip natūralus dalykas blusoms gaudyti. Kai jau kailyje jų prisikaupdavo, jis būdavo iškratomas ir vėl nešiojamas.

Prabangi užrašinė

Dabar tai tiesiog vadinama užrašine, kurioje mes petskiojame bet ką: ar svarbu, ar nesvarbu. Tačiau ankstesnėse dienos tokių knygelių reikšmė buvo kur kas didesnė. Jos buvo gaminamos iš brangių akmenu, o ir vietą jose reikėjo taupyti ir rašytis tik svarbius dalykus. Pavyzdžiui užsirašyti, kad kavalierius pažadėjo pakviesti šokiui.

Ištikimybės diržas

Pavadinimas viską pasako pats už save.

Vyro kelioninė spintelė

 

Tokią spintelę gabendavosi vyrai, kurie kažkur iškeliaudavo. Joje buvo galima rasti tualeto, plaukų, nagų reikmenis. Taip pat įvairiausius kvepalus ir panašiai.