Kaip susiklostė gražuolės gyvenimas, kuri prieš 20 metų buvo aplieta rūgštimi

1999-ųjų Rugsėjo 2-ą Sočyje įvyko tragedija, kuri sukrėtė visą Rusiją. Devyniolikmetę “Miss Sočis“ dalyvę užpuolė du neatpažinti vyrai ir apliejo jos veidą rūgštimi.

Nors gydytojai neturėjo guodžiančių prognozių, mergina išgyveno. Ji prarado regėjimą, tačiau neprarado meilės gyvenimui ir parašė knygą “aš renkuosi gyvenimą“. Prabėgus 19 metų moteris nusprendė papasakoti, ką jai teko iškęsti.

1998-ais Eleonora Kondratyuk dalyvavo “Miss Sočis“ konkurse ir užėmė ten trečiąją vietą.

Lemtingą dieną mergina išėjo pasideginti į paplūdimį su drauge Svetlana.

“Mes ėjome pro mokyklą kur mokėmės su savo drauge ir sutikome dvi labai mielas mažas moksleives. Pastebėjau, kad jos žiūri daugiau ne į mane, o į tai kas vyksta man už nugaros. Paskutinis dalykas ką aš mačiau, tai žydras gražus dangus. Ir viskas! Vėliau akyse pasidarė tamsu ir daugiau nieko nebemačiau.“ – prisimena Eleonora.

Dvidešimtmetis vyras pribėgo prie merginos, čiupo ją už plaukų ir užpylė ant veido rūgštį maišytą kartu su aliejumi, kad sunkiau nusiplautų. Rūgštis nudegino akis, veido odą, kaklą, pečius.

“Tai buvo košmariškas skausmas, kuris su kiekviena sekunde vis didėjo. Iš paniko aš pradėjau bėgti ir atsitrenkiau į kažkokią sieną. Ta siena buvo mokyklos ir mane pamatė viena mokytoja. Tada seselė sugirdė nuskausminamųjų.“ – tęsia moteris.

“Vėliau mokytoja išgirdusi mano balsą paklausė ar čia tikrai aš. Aš nustebau: negi mano veidas taip pasikeitė, kad mokytoja net neatpažįsta?“.

Vėliau paaiškėjo, kad nusikaltimo organizatorius buvo Ruben Grigoryan, kurį mergina atstūmė ir atsisakė bendrauti. Įsižeidęs vyras nusamdė kelis vyrus, sumokėjo jiems tūkstančius ir užsakė užpuolimą. Viskas buvo labai slapta, o nurodymus jis davė iš kito miesto telefonu.

Savo knygoje moteris nemini vyro pilnu vardu, tačiau aprašomas jis kaip vyras G.

Nusikaltėliai išvyko į kitus miestus, o Grigoryan pabėgo į Karelijos Respubliką. Užpuolimo užsakovas buvo surastas 2000-aisias metais. Jis pasiųstas 11 metų į kalėjimą, o užpuolikai atitinkamai 6 ir 7 metams. Vienas iš užpuolikų taip ir nesėdo į kalėjimą, nes buvo nužudytas dar iki to laiko.

Eleonora Kondratyuk turėjo ketvirto laipsnio nudegimą ir palengva grįžo į gyvenimą.

“Nudegimai buvo tokie stiprūs, kad aš iš karto buvo pervežta į nudegimų centrą Krasnodare. Visą laiką buvau girdoma nuskausminamaisias, nes tik taip galėjo iškęsti nudegimų skausmą. Vietiniai gydytojai dar neturėjo tokio didelio išbandymo“.

Gydytojai net negalėjo garantuoti, kad mergina apskritai išgyvens. Gydytojams net pavyko sugrąžinti dalinį regėjimą, tačiau moteris mato tik su dešine akimi, bet ir tai sunkiai atpažįsta veidus.

Per 19 metų Eleonora Kondratyuk turėjo daugiau nei 200 operacijų. Jai buvo persodinta oda, plaukai, atkurta nosis. Nors moteriai teko dideli išbandymai, ji neprarado gyvenimo džiaugsmo ir net baigė universitetą. Moteris taip pat remia tuos, kurie kenčia nuo įvairių nudegimų.