15 neįtikėtinų faktų, kurių tikrai nežinote apie Šiaurės Korėją

Nuo pasaulio atsiskyrusi paslaptingoji Šiaurės Korėja yra nuolatinėje gandų ir prieštaringų nuomonių apsuptyje. Žiniasklaidoje apstu pasakojimų apie negailestingą valdžios režimą, tačiau sunku susigaudyti, kur sakoma tiesa, o kur — melas. Kviečiame susipažinti su 15 stulbinančių faktų, kurių galbūt dar nežinojote apie šį Azijos kampelį — abejingi tikrai neliksite!

Rūkyti žolę — legalu

Kas galėjo pagalvoti, kad Šiaurės Korėja — apsirūkėlių kraštas? Nors ir vyrauja įsitikinimas, kad ši valstybė yra pati konservatyviausia, ribočiausia ir labiausiai valdžios kontroliuojama planetoje, vis tik „žolytės“ klausimu ji yra gana liberali. Čia nėra įstatymų, draudžiančių kanapių pardavimą ar vartojimą. Kaip ir tabakas, ji nėra priskiriama prie narkotinių medžiagų, todėl laisvai augančių kanapių plotai pakelėse yra įprastas reginys. Užuosti kanapių dūmą taip pat nėra retenybė — jas rūkyti ypač mėgsta jauni kareiviai, nusivylę vietine cigarečių pasiūla.

Ribojama šukuosenų įvairovė

2013-aisiais pasirodė oficialus 28 patvirtintų šukuosenų sąrašas, iš kurių kirpyklose galėjo rinktis piliečiai. Ištekėjusioms moterims nurodyta nešioti trumpesnius plaukus, o vienišos merginos galėjo sau leisti ir ilgesnes kasas. Tuo tarpu vyrai seniau galėjo rinktis iš dešimties trumpų kirpimų, tačiau dabar jiems draudžiama nešioti ilgesnius nei 2 cm ilgio plaukus. Vėlgi, pageidautina, kad šukuosena būtų kuo panašesnė į Kim Jong-un’o. Visi nesilaikantys tvarkos gali bet kada būti sulaikyti ir apkirpti valdžios pareigūnų.

Jie turi nuosavą kalendorių

Šiaurės Korėjoje šiuo metu yra ne 2017-ieji. Dabar ten 106-ieji. Metai iš naujo buvo pradėti skaičiuoti nuo senojo vado Kim Il-sung’o gimimo datos, t.y. nuo 1912-ųjų birželio 15 dienos. Tokiu būdu istoriniai įvykiai išsidėsto prieš arba po Kim’o. Šis naujasis „Juche“ kalendorius buvo priimtas 1997-aisiais, kuomet 1912-ieji tapo Juche 1-aisiais ir visai nesvarbu, kad likusi pasaulio dalis to nesupranta.

Šiaurės Korėjos piliečiai suvaldomi „trijų kartų bausmės“ taisykle

Štai būdas nusikalstamumui mažinti — bausti ne tik įstatymą pažeidusį asmenį, bet kartu ir visą šeimą. Žinia, kad tavo močiutė keliaus į kalėjimą arba vaikai — į darbo stovyklą, verčia pergalvoti savo ketinimus nusikalsti.

Senasis Kim Jong-il’as dievino „Hennessy“ konjaką

Dabartinio vado tėvas King Jong-il’as buvo pamėgęs prabangų konjaką. Sakoma, kad per metus šiam gėrimui jis išleisdavo apie 720 tūkstančių JAV dolerių. Vidutinį metinį Šiaurės Korėjiečio uždarbį ši suma lenkia maždaug 800 kartų!