Žmonės, turintys ypatingų sugebėjimų, kuriais sunku patikėti

Benas Underwoodas – Tikrasis Betmenas

Klausiate, kodėl „Betmenas“? – Tuojau sužinosite šio jaunuolio istoriją.

Tai amerikietis Benas Underwoodas. Iš pirmo žvilgsnio jis atrodo kaip paprastas jaunuolis, tačiau, iš tiesų tai aklas berniukas, kuriam akys buvo pašalintos dar ankstyvoje vaikystėje, kadangi jis sirgo onkologine liga.

Nepaisant to, vaikinas žaisdavo krepšinį, važinėdavo riedučiais, plaukiojo, net laipiojo į medžius. Žodžiu, gyveno visiškai normalų paauglio gyvenimą.

Klausiate, kaip jam tai pavyko? Ogi todėl, jog vaikinas viską matė kaip šikšnosparnis. Benas išmoko judėti naudojantis echolokacija.

Echolokacija – aktyvios akustinės lokacijos (nuotolio iki objekto ir arba greičio nustatymo) būdas, kai siunčiami garso pliūpsniai, kurie atsispindi nuo įvairių objektų ir aidu grįžta atgal. Pagal trukmę tarp pliūpsnio pasiuntimo ir jo aido grįžimo sužinomas atstumas iki objekto, pagal pliūpsnio dažnio pokyčius (Doplerio efektas) – objekto judėjimo greitis.

Vienu metu Benas buvo labai garsus – kalbėdavo per radiją, rodėsi tv laidose, skaitė paskaitas akliesiems. Deja, specialistai nebe galėjo vaikino išgelbėti nuo vėžio ir jaunuolis mirė būdamas 16-os metų.

Stephen Wiltshire – žmogus, galintis nesunkiai nupiešti visą miestą iš atminties

(Nuotraukoje Stivenas piešia Hiustoną)

Vos žvilgtelėjęs į miestą, Stivenas geba nesunkiai nupiešti jį iš atminties, o piešinys prilygs tiksliai originalo kopijai. Sunku patikėti, bet jis tiksliai nupieš visus pastatus, nesupainios arkų, langų ar net gėlių vazonų vietų.

(Nuotraukoje Stivenas piešia Niujorką)

Vaikinas piešia nuo mažumės. Kaip pasakoja pats, jis mėgdavo keliauti po pasaulį, o paskui ant popieriaus lapo nupiešti tai, ką matė. Kaip jau matėte nuotraukose aukščiau, Stivenas piešė ne bet kokius mažus miestus, kuriose ne tiek daug architektūros, bet tokius didmiesčius, kaip Hiustoną ar Niujorką. Visa paslaptis slypi ligoje. Stivenas serga autizmu – jo atveju atskiros smegenų sritys negali komunikuoti tarpusavyje, todėl dovanoja šeimininkui neregėtų kitokių talentų. Dėl šios priežasties, žvelgdamas į miesto panoramą, menininkas, mato daugybę detalių.

(Nuotraukoje Stivenas piešia Meksiką)